Avanea
Back to home

Marián Boček

  • pracovna pozicia

Marián Boček je globálny špecialista v oblasti investičného manažmentu a bankovníctva s viac ako 15 ročnou skúsenosťou. Marián riadil private equity transakcie a transakcie investičného bankovníctva v hodnote presahujúcej 10 mld. USD v regiónoch USA, Európy, Latinskej Ameriky, Afriky, Ázie a Ďalekého východu.

Marian je zakladateľom a partnerom v IPM Group, špecializovanom asset manažérovi investujúcom  do infraštruktúrnych a technologických aktív (do energetiky, mobility a kritickej infraštruktúry s umelou inteligenciou). Spoločnosť IPM má v súčasnosti v správe aktív 1 mld.USD.

Pred založením IPM pôsobil Marián ako riaditeľ InfraMed Management SAS, exkluzívneho manažéra InfraMed Infrastructure Fund. V rámci svojej pozície dohliadal na investičnú činnosť fondu od vzniku transakcií až po ich exekúciu. Marián Boček v minulosti pracoval aj pre ďalšie významné globálne finančné inštitúcie ako Svetová Banka vo Washingtone (IFC) a Lehman Brothers/Barclays Capital, kde sa podieľal na uskutočňovaní kapitálových a akvizičných transakcií pre spoločnosti Goldman Sachs a Banco Santander.